Ashwilliam
Answered

Joe bought 4.25 pounds of pears for $7.18. If the equation 4.25x = 7.18
models the situation, what does the variable stand for?​

Joe bought 4.25 pounds of pears for $7.18. If the equation 4.25x = 7.18models the situation, what does the variable stand for?​ class=

Answer :

fazaima328

Answer:

D) The cost of 1 pound of pears

Step-by-step explanation:

Other Questions