Jake used integers to record his costs and earnings from selling homemade muffins he spent $16 on ingredients he earned $125 from selling the muffins

Jake used integers to record his costs and earnings from selling homemade muffins he spent $16 on ingredients he earned $125 from selling the muffins class=

Answer :

maferpereca

Answer: -16

Step-by-step explanation:

125

BNY

Answer: Sorry that it's late, but here's the answer for people in the future that need help. -16 and 125.

Step-by-step explanation:

I got it right. Here's a picture.

${teks-lihat-gambar} BNY

Other Questions