hammoudy59 hammoudy59 Today at 12:04 PM Mathematics Answered Prayut is buying peanuts to make satay sauce to serve with noodles. He buys a bag of peanuts for $1.20. What is the unit price per ounce Prayut pays for the peanuts? (16 oz = 1 lb) $0.15 $0.20 O $2.40 O $3.20