Shawn bought some fruit last week, consisting of bananas and grapes. Bananas were $0.59 per pound and grapes were $1.99 per pound. Shawn bought 1.1 pounds of bananas and 2.3 pounds of grapes. What is the total cost of fruit Shawn bought?

Answer :

Answer:

$2.89

Step-by-step explanation:

I am not %100 about this so I'm really sorry if it's wrong

Hope this helps! <3 :3

Other Questions