jamescraigg2021 jamescraigg2021 Today at 6:08 AM Mathematics Answered Which of these is the lowest unit price for apples? $8.00 per 10-pound bag $21.40 per 3-pound bag $4.10 per 5-pound bag $.79 per pound Click on the correct answer.