Answered

I WILL MARK BRIANLIEST PLLSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
Divya also wants to make fruit smoothies for dessert. She purchases
a container of rice milk for $3.49, two pounds of strawberries at $4.99
per pound, and six bananas at $0.75 each. How much did Jane spend
on dessert? Show your work.

Answer :

hope it's correct answer.....and it helps

${teks-lihat-gambar} prasamsharayamajhi

Other Questions