enenaziyahbernstine enenaziyahbernstine Today at 4:43 PM Mathematics Answered Apples are on sale at the grocery store at a price of 8 apples for $4.00. Maggie buys 12 apples. If she is charged the sale price for apples, how much will Maggie pay?