Answer :
Answer:$4
Step-by-step explanation:
First we find the unit rate
3.20/16 = 0.2
So the cheese costs $0.2 per ounce
Now we can multiply the unit rate by 20 to get the final answer
0.2 * 20 = 4
So for 20 ounces of cheese the price is $4
Hope this helps!