ezelltaylorschool5 ezelltaylorschool5 Today at 6:53 PM Mathematics Answered Julie spent $122 on dinners for the youth-group party. She spent $77 on chicken dinners and the rest on pasta dinners. If the pasta dinners cost $5 each, how many pasta dinners did Julie buy?