Anonyme
Anonyme
Today at 2:13 PM
Mathematics
Answered
How to do this problem
Answer :
KitsuneSakura
KitsuneSakura
Today at 2:19 PM
You multiply 3 by the number of bags. For example, 2 times 3 is 6.
Answer Link
Аноним
Аноним
Today at 2:19 PM
You multiply 3 by the number of bags.
Answer Link
VIEW ALL ANSWERS ( 64+ )
Other Questions
how to solve for x i really don’t understand geometry
I solved for what the discriminant isJust need help solving for the multiple choice question below
how to solve for x i really don’t understand geometry
I solved for what the discriminant isJust need help solving for the multiple choice question below
Problem. 7: A baseball diamond is a square whose sides are 90 feet long. Suppose a player running from second base to third base has a speed of 30 feet per seco
all come for solveing the no. of x in equation
in order to detrime an object location uou need a
What were the major political changes brought under nazi rule ?were they possible in the present democratic countries?
राइट एन एप्लीकेशन फॉर द सबमिशन ऑफ बर्थ सर्टिफिकेट एंड टी सी
Select the correct answer.What is the product of $(x-3)$ a
If a mattress store advertises a 20% all products for President’s Day, calculate the cost of a mattress which normally costs $379.99, using multiplication by a
Mary can view the thumbnails of her presentation slides when she is creating the slides. Which element of the program’s interface is she seeing?
solve for f(x) = 5 Second part I need help answering.
Determine four different mole ratios from the following equation.C10H8 + 12O2 → 10CO2 + 4H2O
How many square inches of pizza do you get with a 16" roundpizza? Use 3.14 for T. ¿Cuántas pulgadas cuadradas de pizzaobtienes con una pizza redonda de 16" ? Ut
Vector V is 448 m long in a224° direction. Vector Wis336 m long in a 75.9°direction.Find the direction of theirvector sum.
Robert had a pottery stand at the annual craft fair he sold some of their pottery at the original price of $14.50 each but later decreased the price of each by
why did one of Lewis and Clark’s men kill a Native American
Suppose that 24 inches of wire costs 96 cents.At the same rate, how much (in cents) will 21 inches of wire cost?
State the image of the point (-2, -1) after a reflection across the line y = 1.Blank 1:Blank 2: