Answer :
first you need to find how much he charges for one square foot. divide the cost by the area.
1875/750= $2.5 per square foot
then multiply cost per square foot by the amount you need
1300*2.5 = $520
1875/750= $2.5 per square foot
then multiply cost per square foot by the amount you need
1300*2.5 = $520